tekst_12 - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści
Info EFT
EFT dla osób cierpiących na cukrzycę
Michael jest 59 letnim otyłym mężczyzną. Cierpi na owrzodzenie nogi, ma zaawansowaną cukrzycę, ból nogi i pleców. Po zastosowaniu EFT:

  • Poziom zapotrzebowania na insulinę spadł z 3 dawek dziennie do jednej tygodniowo.
  • Poziom jego cukru spadł z 400 na 109.
  • Owrzodzenie nogi goi się a ciśnienie krwi w stopie zwiększyło się.
  • Ból nogi i pleców zaniknął.
  • Poziom energii życiowej bardzo wzrósł.
Nadal jeszcze uczymy się, jak to się dzieje że EFT działa na tyle różnych dolegliwości. Koncentruje się to wokół bardzo istotnego efektu przepływu subtelnych energii wykorzystującego teorię, że „przyczyną wszelkich negatywnych emocji jest zakłócenie w systemie energetycznym człowieka.”

Według tej teorii, EFT jest emocjonalną formą akupunktury, z tą różnicą, że nie używamy do niej igieł. Zamiast tego opukujemy palcami stymulując poszczególne punkty przepływu energii (meridiany), podczas gdy klient nastawia się niejako mentalnie na problem.

Ponadto, EFT przynosi ulgę w bardzo szerokiej gamie fizycznych dolegliwości. Jest również oczywistym fakt, że istnieje niezaprzeczalny związek pomiędzy naszymi fizycznymi dolegliwościami, a psychicznymi problemami.

EFT pomija konwencjonalne metody dla cukrzyków (np. leki) i poszukuje (1) nierozwiązanych emocjonalnych kwestii (gniew, niepokój, lęk, poczucie winy lub trauma) i/lub (2) zaburzonego przepływu energii. To te kwestie istotnie przyczyniają się (jeśli nie są powodem) do wystąpienia objawów wielu chorób. Kiedy te kwestie zostają odpowiednio rozwiązane (co EFT robi najlepiej), warunki fizyczne ulegają poprawie - czasem bardzo gwałtownie. (Uwaga: jeśli jesteś pod opieką lekarza, należy na nim polegać uwzględniając stosowanie EFT, ale również zażywanie leków).

Dla lepszego wglądu, jak po zastosowaniu EFT na kliencie, namacalnie zostało polepszone jego zdrowie, przeczytajcie artykuł Johna Russo zamieszczony poniżej. Artykuł zakłada znajomość procesu EFT. Jednak osoby które nie znają EFT, mogą z łatwością zorientować się, jakie są zasady EFT.

Zauważcie opisane wyniki: ”…Potrzeba przyjmowania insuliny spadła z 3 dawek dziennie do około 1 tygodniowo. Poziom cukru w testach spadł z 400 do około 109. Owrzodzenie nogi goi się, a ciśnienie krwi w stopie zwiększyło się. Ból nogi i pleców ustąpiły i jest on w stanie przespać całą noc. Poziom witalności i energii również podniósł się.”

* * *
John Russo

Drogi Gary,

praca z osobami cierpiącymi na cukrzycę jest sporym wyzwaniem, jednocześnie jest bardzo satysfakcjonująca. Oto przykład jednego z wielu przypadków cukrzyków, u których EFT zostało zastosowane z powodzeniem.

Przypadek D-106

Michael jest 59-letnim otyłym mężczyzną. Cierpi na owrzodzenie nogi, zaawansowaną cukrzycę, ból nogi i pleców. Został zdiagnozowany w 2001 roku. Lekarstwa które przyjmował: 3 dawki insuliny dziennie, badania poziomu cukru parę razy dziennie. Przeciętny poziom 400. Uzależniony od produktów zawierających cukier, napojów słodzonych 5 do 6 litrów dziennie.

Najostrzejsza reakcja: stan na granicy śpiączki, 17 dni hospitalizacji.

Powód: cukrzyca, ból nogi, pleców, zmęczenie.

Skierowany przez: jednego z uczestników szkolenia EFT.

Michael wspomina, że był chłopcem, któremu nie wolno było jeść wiele słodyczy. Jego ciotka mu kiedyś powiedziała, że jak będzie jadł słodycze, wzrośnie mu cukier tak jak jego babci (termin „cukier” oznacza w tym przypadku cukrzycę). Jest to „dziedziczne” (ziarno zostało zasiane). Jego pragnienie jedzenia słodyczy wzrosło. Gdy był dzieckiem, jego rodzice byli w stanie w jakimś stopniu ograniczać mu dostęp do słodyczy. Jednak kiedy dorósł, ożenił się i wyprowadził od rodziców, jego ogromna chęć na słodycze mogła zostać zaspakajana w sposób zadowalający, znacznie częściej.

W tym przypadku kilka kwestii należało poruszyć:

  • Wybaczyć ciotce spowodowanie urazy.
  • Ochota na słodycze.
  • Wybaczenie samemu sobie swojego nałogu.
  • Przywrócić przepływ energii w trzustce.

Ustawienie do kwestii numer 1:

"Pomimo że moja ciotka powiedziała mi że będę miał cukrzycę, to szczerze i całkowicie wybaczam jej."

Jako przypominacz: „wybaczam ciotce.”

Na skali od 0-10 problem zszedł od 8 do 5. Po kolejnych rundach wybaczających natężenie problemu osadziło się na poziomie 5 – bez zmian. Kolejne zdanie: ”Pomimo że jestem zły na moją ciotkę, szczerze i całkowicie wybaczam jej.” Zdanie zawierało w sobie głośne wypowiedzenie ZŁOŚCI. Po tym ustawieniu natężenie zeszło z 5 do 0. Problem został rozwiązany.

Druga kwestia dotyczyła ochoty na słodycze:

Daliśmy Michael’owi szklankę ulubionego napoju gazowanego i paczkę mlecznych krówek. Ochota na zjedzenie tego została określona na 10+. Zdanie z ustawieniem brzmiało: „Pomimo że mam ochotę na te słodycze…” Jako przypominacz włączyliśmy: „słodycze …wybaczam sobie.” „Słodycze …szanuję siebie.”

Ochota na zjedzenie słodyczy zeszła z 8 do 0. Michael przestał mieć ochotę na napój i cukierki. Bardzo ważna sprawa dotyczyła tego że Michael odczuł wyraźne zmniejszenie się jego uzależnienia od cukru czyli punkt 3. Kwestie numer 2 i 3 zostały rozwiązane.

Problem numer 4 - chora trzustka.

Ustawienie brzmiało:

„Pomimo że moja trzustka jest leniwa, to szczerze i głęboko akceptuję siebie.” Jako przypominacz: „ Leniwa trzustka…” Wykonaliśmy Podstawową Recepturę EFT trzykrotnie ponieważ nie byliśmy w stanie zmierzyć wyniku.

Podsumowanie:

Michael ma swobodniejsze podejście do siebie. Stracił zainteresowanie nadmiernym gadulstwem. Wybaczenie swojej ciotce tego, że niejako zasiała tamto przekonanie w jego umyśle, uspokoiło i wyciszyło go.

Wybaczenie, zaakceptowanie i szacunek do siebie za swoje uzależnienie, pozwoliły mu wyeliminować słodycze ze swojej diety. Pije teraz tylko dietetyczne napoje gazowane, od czasu do czasu zje coś słodkiego z okazji święta i w podobnych okolicznościach.

Jeśli chodzi o trzustkę, potrzeba podawania insuliny spadła od 3 dawek dziennie do 1 tygodniowo. Poziom cukru we krwi spadł z 400 do około 190.

Stopa cukrzycowa goi się z powodzeniem, a ciśnienie krwi w stopie wzrosło. Ból nogi i pleców zniknął całkowicie i Michael jest w stanie przespać całą noc. Poziom energii życiowej bardzo wzrósł.

Wystąpił również bardzo zadziwiający efekt uboczny po sesjach. Ochota na palenie papierosów zmniejszyła się w sposób zauważalny. Ilość wypalanych papierosów zmniejszyła się z całego opakowania (tzw. wagonu) tygodniowo, do około 3 paczek.

Z pozdrowieniami
John Russo

Źródło:www.emofree.com
Tłumaczenie Kamila Jakimowicz
Wróć do spisu treści