Historia - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści
smovey
* * * * *
Krótka historia powstania smovey

Pierścienie wibracyjne smovey są dziełem „przypadku” – powstały z życiowej potrzeby. Mieszkający w Austrii Johann Salzwimmer prowadził szczęśliwe i aktywne życie. Gdy w latach 90 zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona, nie chciał rezygnować z tego, co dotychczas uważał za zupełnie naturalne. Nadal grał w tenisa i jednocześnie szukał sposobów, które pomogłyby mu utrzymać zdrowie i dobrą kondycję jak najdłużej.
Johann Salzwimmer zauważył, że ruchy wykonywane w czasie gry w tenisa łagodzą objawy choroby. Zaczął opracowywać metodę, która miała pomóc mu zachować sprawność mimo niekorzystnej diagnozy. W tym czasie poznał Willa Enzelbergera, wspólnie z którym stworzył i opatentował pierścienie wibracyjne smovey i nowatorską metodę ruchową.

Działania związane z upowszechnianiem smovey przekształciły się w projekt społeczny, który ma pozytywny wpływ na wielu osób. Bardzo szybko okazało się, że po smovey chętnie sięgają również osoby zdrowe, ponieważ ćwiczenia z tym przyrządem są efektywne i dają wiele radości.

Więcej informacji na temat pierścieni wibracyjnych smovey znajduje się na oficjalnej stronie Smovey GmbH – www.smovey.com
* * * * *
Wróć do spisu treści