Doskonała sylwetka z EFT - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści
* * * * *
Dlaczego napisałam tę książkę?

W ostatnich latach ukazało się sporo książek o odchudzaniu, w których omawiane są również emocje. Są to publikacje bardzo potrzebne, ponieważ wpływ emocji na powstawanie nadwagi oraz na problemy z odchudzaniem jest niezaprzeczalny. Potwierdzają to najnowsze badania naukowe.
Aby wyeliminować emocjonalne przyczyny problemów zdrowotnych warto znać i stosować skuteczne metody radzenia sobie ze stresem. Warto również przyjrzeć się swoim przekonaniom i wewnętrznej motywacji. Nie wystarczy dieta, nie wystarczą ćwiczenia – potrzebne jest integralne odchudzanie.

Metoda EFT stanowi doskonałe dopełnienie kuracji odchudzającej, dlatego śmiało mogę ją polecić każdej osobie, która szuka efektywnych metod samopomocy i rozwoju osobistego.

W 2010 r. została opublikowana książka „Doskonała sylwetka z EFT”. Napisałam ją z myślą o kobietach, ponieważ kobiety najczęściej podejmują decyzję o odchudzaniu. Książka wzbudziła spore zainteresowanie, dlatego w 2014 r. ukazała się również w formie ebooka.
Zanim napisałam tę książkę współpracowałam z amerykańską firmą będącą liderem w dystrybucji produktów do kontroli wagi. Oferowane w sprzedaży bezpośredniej suplementy i odżywki białkowe miały umożliwić osiągnięcie wymarzonej wagi w sposób łatwy i trwały. Taka jest obietnica…

W praktyce okazało się, że nie jest to takie proste. Kobiety, które co miesiąc kupowały (kosztowny) zestaw suplementów bardzo często nie stosowały się do zaleceń – podjadały między posiłkami, w smutnych chwilach pocieszały się batonikami, a gdy były zdenerwowane potrafiły opróżnić zawartość lodówki. Bardzo chciały schudnąć, lecz nie potrafiły radzić sobie z emocjami.

Kobiety traktują jedzenie emocjonalnie.

Gdy poznałam EFT przekonałam się, że dzięki zastosowaniu tappingu, czyli opukiwania punktów meridianowych, można szybko poradzić sobie z przykrymi emocjami. Od tej chwili klientki, które kupowały u mnie zestaw suplementów na odchudzanie dostawały w pakiecie sesje EFT.

Po pewnym czasie doszłam do wniosku, że nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie preparaty odchudzające aby osiągnąć zgrabną figurę. Bardziej ekonomiczna i efektywna jest zmiana stylu życia – zdrowe odżywianie, więcej ruchu oraz umiejętność radzenia sobie z emocjami. Natomiast wysokiej jakości suplementy warto stosować jako uzupełnienie codziennych, zbilansowanych posiłków.

Swoje obserwacje i doświadczenia opisałam w książce „Doskonała sylwetka z EFT”.
* * * * *
Wróć do spisu treści