Sześć poziomów uzdrawiania - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Sześć poziomów uzdrawiania

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoEFTEmocjeTappingUmysłZdrowie
Uzdrawianie nie jest domeną tylko lekarzy. W tradycyjnej medycynie mamy leki i różnego rodzaju zabiegi, które działają na poziomie chemicznym bądź fizycznym. Psychoterapia oddziałuje na poziomie emocjonalnym, intelektualnym oraz duchowym. Natomiast metody wywodzące się z nurtu psychologii energetycznej, takie jak EFT czy tapping działają na poziomie energetycznym.

Techniki energetyczne a uzdrawianie

Techniki energetyczne często łączą stymulację systemu energetycznego z mentalnym skupieniem się na problemie – przykrym zdarzeniu, emocji, myśli… Uwzględniają obszar, który dotychczas był ignorowany przez zachodnią medycynę. Moim zdaniem warto je stosować jako dopełnienie konwencjonalnych metod leczenia.

Badania naukowe dowodzą, że wszystko jest energią! Ten fakt jest znany we współczesnej medycynie i wykorzystywany między innymi w badaniach diagnostycznych.


Jednak uzdrawianie na poziomie energetycznym, to dopiero przyszłość. Miejmy nadzieję, że niezbyt odległa, ponieważ wiele można zyskać dzięki wykorzystaniu osiągnięć psychologii energetycznej.

Jeśli poważnie potraktujemy wyniki badań naukowych, które dowodzą, że ponad 90% chorób ma swoją przyczynę w nierozwiązanych problemach emocjonalnych, to oczywistym się staje, że aby w pełni odzyskać zdrowie nie wystarczą leki i zabiegi.

Prędzej czy później trzeba zwrócić uwagę również na emocje – różne lęki, codzienny stres a także traumatyczne przeżycia z przeszłości.

Na szczęście jest na to prosty sposób – podstawowa procedura EFT jest łatwa do nauczenia i samodzielnego zastosowania w warunkach domowych.

A więc stosujmy tapping! Bo działa:)
Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Wróć do spisu treści