Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Emocje i zdrowie

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoEFTEmocjeTappingUmysłZdrowie
W czasie stresu silnie odczuwamy negatywne emocje, takie jak strach, lęk czy złość. Organizm, będąc w stresie, mobilizuje dostępne zasoby, by jak najszybciej wyprowadzić nas ze stresującej sytuacji. Realizuje pradawny wzorzec „walka lub ucieczka.”

To zadanie jest tak ważne, że organizm wykonuje je nawet kosztem osłabienia układu odpornościowego. Jeżeli stres jest krótkotrwały i w zdrowy sposób rozładujemy spiętrzone emocje, wszystko szybko wraca do normy. Jeżeli stres jest zbyt silny lub trwa długi czas, odbija się to na naszym zdrowiu, ponieważ zakłócony został stan naturalnej równowagi organizmu.

Najnowsze odkrycia fizyki kwantowej dowodzą, że wszystko jest energią. Również emocje, to energia, która wibruje z określoną częstotliwością. Tak naprawdę nie powinniśmy mówić o pozytywnych czy negatywnych emocjach. Emocje bowiem są informacją o naszej reakcji na zdarzenia pojawiające się w naszym życiu. Każdy człowiek, zależnie od wcześniejszych doświadczeń i utrwalonych poglądów inaczej zareaguje na to samo wydarzenie. Co więcej, ten sam człowiek może inaczej zareagować na ten sam bodziec w zależności od obecnej kondycji i samopoczucia.

Nie ma negatywnych emocji, lecz są negatywne konsekwencje kumulowania emocji o niskich wibracjach. Powszechnie wiadome jest, że niewyrażony gniew czy głęboka uraza potrafią po dłuższym czasie zmaterializować się w określonej części ciała w postaci komórek nowotworowych.

Emocje o niskich wibracjach, takie jak lęk, gniew lub poczucie winy obniżają nasze wibracje i mają negatywny wpływ na organizm. Jeśli po doznanej krzywdzie będziemy powtarzać: „nigdy w życiu mu nie wybaczę.” „jak on mógł tak postąpić/powiedzieć? czuję się śmiertelnie urażony,” „prędzej umrę, niż mu wybaczę,” podświadomość w końcu zaakceptuje nasz przekaz i wykreuje (śmiertelną) chorobę.

Szczęśliwie nasz organizm potrafi uwolnić się od ciężkiej choroby i powrócić do zdrowia, gdy tylko zmienimy nasze nastawienie i nasze myśli. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie pielęgnować i nie podtrzymywać w sobie negatywnych emocji, lecz na bieżąco rozładowywać je w konstruktywny sposób.

Warto pamiętać, że emocje o wysokich wibracjach, takie jak spokój, radość, miłość podnoszą nasze wibracje na wyższy poziom, co jest niezwykle korzystne dla naszej kondycji zdrowotnej.

Choroba jest logiczną konsekwencją naszych myśli, uczuć i przekonań. Leczenie choroby powinno polegać nie tylko na usunięciu objawów i symptomów, lecz przede wszystkim na znalezieniu pierwotnej przyczyny powstania choroby. Życie wykorzystuje chorobę, by dać nam do zrozumienia, że coś nie jest w porządku.

Słuszne jest założenie, że choroba może stać się naszym przyjacielem, który ostrzega nas, że postępujemy w sposób negatywnie wpływający na nasze zdrowie. Choroba jest formą konfliktu, sposobem wyrażenia problemu. Wsłuchanie się we własne ciało pozwoli nam odkryć przesłanie, jakie niesie choroba. Dopiero przywrócenie naturalnej harmonii w organizmie daje nam szansę na prawdziwe uzdrowienie.

Medycyna Wschodu uważa, że chorobę powoduje zakłócenie równowagi energii lub zablokowanie jej przepływu. Może to być spowodowane stresem lub negatywnymi emocjami, nieodpowiednim trybem życia i niewłaściwym odżywianiem.

Jeśli pragniemy osiągnąć stan optymalnego zdrowia, warto zwrócić uwagę na to, by:

  • na bieżąco rozładowywać negatywne emocje,
  • nauczyć się neutralizować skutki stresu,
  • prowadzić zdrowy tryb życia,
  • regularnie ćwiczyć,
  • zdrowo się odżywiać.

Ciekawa jestem, czy już w pełni zdajesz sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na twoje zdrowie i twoją przyszłość ma to co czujesz, myślisz i mówisz.

Jeśli chcesz mieć wpływ na swoją kondycję zdrowotną, możesz zacząć od uwolnienia się od negatywnych emocji i ograniczających przekonań. Po zapoznaniu się z darmowymi materiałami, które dostępne są w sieci będziesz mógł samodzielnie pracować metodą EFT nad poprawą jakości życia. Szybko przekonasz się, że wywodzące się z nurtu psychologii energetycznej Techniki Emocjonalnej Wolności, to prosta i skuteczna metoda. Wtedy zrozumiesz, dlaczego ma ona coraz więcej zwolenników na całym świecie – również w Polsce.

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści