tekst_19 - Wibracje zdrowia

Przejdź do treści
Lęk przed odrzuceniem
Każdy człowiek ma swoją historię, dlatego każdy przeżywa emocje we właściwy dla siebie sposób. To, czego obecnie doświadczasz zależy od wielu czynników. Inaczej będziesz przeżywał rozstanie, gdy zostałeś porzucony, a inaczej gdy to ty przyczyniłeś się do rozpadu związku lub podjąłeś trudną decyzję o rozstaniu.

Wiele zależy również od Twojej życiowej sytuacji – czy masz dzieci, pracę, mieszkanie oraz od tego, czy możesz liczyć na wsparcie najbliższych? W czasie przechodzenia przez poszczególne fazy radzenia sobie z rozstaniem pojawia się cała gama emocji.
Najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptować je, ponieważ są to naturalne reakcje na stresującą, a czasami wręcz traumatyczną sytuację. Dokuczliwe doznania można łatwiej uwolnić dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod pracy z emocjami oraz technik energetycznych, takich jak np. EFT.

Zwróć uwagę na to, co czujesz. Zaakceptuj to, że tak właśnie czujesz.
Zaakceptuj swoje emocje i w razie potrzeby przepracuj je w ustawieniach EFT.

Ważne jest ile czasu upłynęło od rozstania, z którym próbujesz sobie poradzić a także czy jest to Twoje pierwsze rozstanie, czy też już kiedyś zostałeś porzucony przez partnera lub inną ważną dla Ciebie osobę?

W momencie rozstania bardzo często pojawia się poczucie odrzucenia. Jest ono tym bardziej bolesne, że przypomina o dawnych zdarzeniach, które kojarzą się z obecną sytuacją. Może pojawić się myśl: Coś ze mną jest nie tak, jestem jakiś felerny, jestem „niedopokochania”.

Jeśli w przeszłości zdarzyło się coś, co sprawiło, że poczułeś się odrzucony i teraz boisz się, że to znowu Ci się przytrafi, możesz zastosować krótką sesję EFT, którą przygotował Brad Yeates.

Tapping pomaga uwolnić się od dokuczliwych myśli i uczuć. Sprawdź,  w jaki sposób zadziała na Ciebie...
Jeśli zmagasz się z jakimś problemem, to zastosuj tapping, ponieważ on działa na Twoją korzyść!

Krystyna Trzaska ___ _ ____
Trener EFT-ADV, Wellness coach _____
Wróć do spisu treści